Mega Flavon

piątek, 11 października 2013

10 prawd o flawonoidach

1 Czy flawonoidy chronią przed nowotworami ?


Z kilku badań przeprowadzonych zwłaszcza w Azji i Francji wynika, że tak. Jako powód w Azji podaje się picie dużej ilości zielonej herbaty. U francuzów zaobserwowano podobne właściwości flawonoidów z tym, że piją oni regularnie wino.

2 Czy flawonoidy zapobiegają starzeniu ?


Tak. Warto tu zaznaczyć, że należy je stosować systematycznie. Działania takie jak wypieranie z organizmu metali toksycznych i innych substancji zaburzających funkcjonowanie organizmu pomaga w zachowaniu młodości. Usuwają toksyny i dzięki temu udrażniają i uwalniają ważne substancje odżywcze. Flawonoidy pomagają w poprawnym funkcjonowaniu organizmu co powoduje opóźnianie procesów starzenia.


3 Czy organizm sam produkuje antyutleniacze ?


Tak. Dopóki w organizmie jest zachowana równowaga ( stan homeostazy), nie jesteśmy narażeni na niszczenie komórek. Jednak w momencie kiedy to nastąpi na przykład pod wpływem palenia papierosów, stresu czy picia alkoholu dojdzie do zachwiania równowagi i powstanie tzw. stres oksydacyjny. Czyli nadmiar wolnych rodników tlenowych, bez sparowanego elektronu.

4 Czy flawonoidy są tylko w roślinach ?


Tak. Głównie w liściach i kwiatach ale też w owocach i nasionach. To one nadają im intensywną barwę i chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym.

5 Co zawiera najwięcej flawonoidów ?


Ciemne owoce takie jak jagoda, aronia, ciemne winogrona, jeżyna. Owoce cytrusowe np. pomarańcza, grejpfrut. Jest też w takich roślinach jak miłorząb japoński, skrzyp polny. Z warzyw to głównie burak, pomidor, brokuł czy papryka. Najpopularniejszymi obecnie antyutleniaczami jest jagoda acai i granat.

6 Ile jest rodzajów flawonoidów ?


Różne są źródła takich informacji. Ogólnie można przyjąć, że kilka tysięcy. Wikipedia podaje ponad 8 tysięcy rozpoznanych a 500 już lepiej poznanych. Z czasem na podstawie prowadzonych badań ta wiedza będzie dokładniejsza.

7 Na co mają wpływ flawonoidy w organizmie człowieka ?


Najważniejsza rola to neutralizowanie wolnych rodników. Działają przeciw zapalnie, uszczelniają naczynia krwionośne, moczopędnie, rozkurczają mięśnie gładkie w naczyniach krwionośnych  i je wzmacniają.

8 Czy można przedawkować flawonoidy ?


Raczej nie. Z badań wynika, że nadmiar flawonoidów zostaje usunięty (wydalony) w naturalny sposób przez organizm.

9 Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na flawonoidy przez człowieka ?


Jest to minimum 1 gram na dzień. Aby spełnić taką normę trzeba spożyć minimum 3 kilogramy owoców i warzyw. 

10 Skąd wsiąść flawonoidy kiedy nie mamy dostępu do świeżych warzyw i owoców np. w zimie ?


Należy zaopatrzyć się w suplement diety, który ma flawonoidy , witaminy i minerały. Podany w jak najbardziej naturalny sposób. Najlepszy obecnie jest Mega Flavon firmy SuperFlavon.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czekam na Twoją opinie